Dnia 29 kwietnia 2015 r. w sali sportowej ZS nr 2 CKU w Pyrzycach odbyły się mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w badmintonie w ramach Licealiady. Do zawodów przystąpiły wszystkie cztery uprawnione szkoły, które mogły zgłosić 2 dziewczyny i 2 chłopców. Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów - Karina Kowalska (I LO) i Wojciech Wereśniak (II LO). Dziewczęta i chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy. W grupach grano systemem "każdy z każdym", a do finału awansowały tylko najlepsze osoby.  
Karina Kowalska okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie swoje mecze w stosunku 2 : 0 - zasłużenie odebrała "złotą lotkę" indywidualnego mistrza powiatu pyrzyckiego szkół ponadgimnazjalnych. Wojciech Wereśniak spisał się dobrze, walczył jak równy z równym, lecz ostatecznie zajął VII pozycję. W konkursie wystąpił również poza konkurencją Łukasz Grzebieniek (I gim), który zaprezentował się z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajął VI miejsce. Łukasz wystąpi już niedługo na Gimnazjadzie i liczymy, że uplasuje się w strefie medalowej.
Badminton rozwija się dynamicznie w naszym powiecie o czym świadczy wysoka frekwencja szkół na zawodach sportowych, jak i boiska, które jak grzyby po deszczu powstają w halach sportowych. Nasza szkoła w przyszłym roku szkolnym będzie organizatorem Licealiady w badmintonie i mamy nadzieję, że na dłużej zagości w kalendarzu imprez sportowych organizowanych przez Zespół Szkół w Lipianach.