xvii midzynarodowy turniej badmintona w trzcisku zdroju 42 20171126 1112822531Udany występ zanotowała szkolna drużyna Akademii Badmintona "Olimpionik" podczas XVII Międzynarodowego Turnieju Badmintona w Trzcińsku Zdroju, okraszony brązowym medalem Julii Kuczyńskiej w najstarszej kategorii U13. W turnieju wystąpiło ponad 100 badmintonistów, a nasi zawodnicy nawiązali równorzędną walkę z zawodnikami renomowanych klubów (m.in. Beninca UKS "FENIKS" Kędzieżyn - Koźle, LUKS "Krokus" Góralice, UKS Gwda Wielka czy UKS "Badminton" Sianów). Duża liczba uczestników oraz gier przełożyła się na długi czas turnieju, który trwał niespełna 12 godzin.

Największy sukces sportowy odniosła Julia Kuczyńska, która w ćwierćfinale stoczyła zacięty pojedynek z zawodniczką gospodarzy Dominiką Szumiło (LUKS "Krokus" Góralice") wygrywając 2 : 1 w setach 10:15 - 15:14 - 15:12. Julia w meczu o finał przegrała z Zuzanną Biel (LUKS "Krokus") 0 : 2 w setach 9:15 - 5:15, ostatecznie zajmując bardzo wysokie III miejsce.

Tuż za strefą medalową na miejscach V - VIII uplasowali się wszyscy nasi zawodnicy w kat. U 13 chłopców - Jędrzej Rękawek, Mateusz Sykuła i Jan Kołodziej, którzy przebrnęli fazę grupową i w ćwierćfinale natrafili na rozstawionych najlepszych zawodników turnieju (wszyscy z klubu Beninca UKS "Kędzieżyn - Koźle).

W kategorii do lat 11 nasi uczestnicy mieli utrudnione zadanie, gdyż byli o rok młodsi. Najlepszy wynik osiągnął Piotr Trojanowski, który przebrnął przez fazę grupową i uległ w fazie pucharowej zajmując ostatecznie 9 m. na 22 zawodników.

Dużą niespodziankę w najmłodszej kategorii do lat 9 sprawiła debiutująca Amelia Klusek, która w fazie grupowej zajęła pierwsze miejsce pokonując kolejno Maję Stańczyk (LUKS "Krokus") 2 : 0 w setach 15:6 - 15:4 oraz Patrycję Wszołek (Beninca UKS "Feniks") 2 : 0 w setach 15:14 - 15:12. W meczu 1/16 fazy rozgrywek Amelia pokonała Wiktorię Żukowską (UKS "Badminton" Sianów) 2 : 0 w setach 15:9 - 15:12. W ćwięrćfinale Amelia trafiła na Zofię Biel (UKS "Krokus") faworytkę turnieju, jak się później okazało zwyciężczynię i uległa 0 : 2. Amelia ostatecznie uplasowała się na 5. pozycji na 25. uczestników, co należy uznać za duży sukces.

W turnieju oprócz Amelii Klusek udanie zadebiutowali w kat. U9: Amelia Rauze, Patrycja Ulanowska i Sylwia Rybicka, w kat. U 11: Maja Turek, Kinga Polaszczyk, Dylan Cichocki i Kacper Sielski. Oprócz w/w zawodników zagrali również Łukasz Czarnecki (U11) i Nadia Kowalska (U13).

Gratulujemy uczniom udanego występu.

Kolejny bardzo ważny sprawdzian jaki czeka naszych badmintonistów to Finał Wojewódzki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Drugi raz z rzędu WSZS w Szczecinie przyznał organizację finału wojewódzkiego Zespołowi Szkół w Lipianach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek (04 grudnia 2017 r.) od godz. 10.00 na halę rekreacyjno - sportową w Lipianach.