mikoajkowy turniej badmintona 11 20161211 108787325610 grudnia 2016 r. w Lubniewicach odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona. Po raz pierwszy udaliśmy się z naszą reprezentacją do tego pięknego miasteczka leżącego w województwie lubuskim w powiecie sulęcińskim nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. Na pięknej hali przy ul. Słowiańskiej organizatorzy przygotowali 5 kortów. Grano w kilku kategoriach od godz. 9.00 do 16.00. Do turnieju zgłosili się zawodnicy z takich miejscowości jak: Szczecin, Gorzów, Sulęcin, Lubniewice, Lipiany, Choszczno i Łegi.

Nasza skromna drużyna liczyła 4 osoby i składała się z uczniów szkoły gimnazjalnej: Julia Sielska, Julia Kuczyńska, Łukasz Grzebieniek i Filip Łukowski. Dziewczęta zagrały w kategorii U 15, natomiast chłopcy zostali rzuceni na "głęboką wodę" i zagrali w kategoriach seniorskich. Turniej ten był generalnym sprawdzianem przed Finałami Wojewódzkimi Szkół Gimnazjalnych w Badmintonie, które odbędą się 15 grudnia 2016 r. na hali rekreacyjno - sportowej w Lipianach. 

Najlepszy wynik sportowy osiągnęła Julia Sielska zajmując wysokie III miejsce, ustępując siostrom Weronice i Blance Aleksandrowicz z Sulęcina:

U 15 dzieci - klasyfikacja 
1.Weronika Aleksandrowicz –Sulęcin 
2.Blanka Aleksandrowicz – Sulęcin 
3.Julia Sielska – Lipiany 
4.Kacepr Morzyk – Lubniewice 
5.Jakub Rusakiewicz – Lubniewice 
6.Wiktor Capiga –Lubniewice 
7.Martyna Hałajda – Łęgi 
8.Szymon Grams – Gorzów Wlkp

Druga z reprezentantek Julia Kuczyńska trafiła w rundzie eliminacyjnej na mocniejszych przeciwników od siebie i odpadła po dobrej grze zajmując dalszą lokatę.

Świetnie radzili sobie Łukasz i Filip w grupie seniorskiej. Łukasz po bardzo dobrej grze awansował z grupy z II miejsca i w fazie ćwierćfinałowej turnieju odpadł mierząc się z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Gorzowa Krzysztofem Solichem (0:3). Ostatecznie Łukasz zajął pozycję 5-8. Filipowi nie udało się przebrnąć fazy eliminacyjnej i po dobrej grze odpadł we wstępnej fazie turnieju. Duże oklaski Filip zebrał za piękne zagranie grając podwójny net drop.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.