fina wojewodzki w badmintonie druynowym w ramach id 20 20181212 1534366948W dniu 11 grudnia 2018 r. w Lipianach został rozegrany Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci (2006 r. i młodsi).  Jest to już trzeci z rzędu finał wojewódzki przeprowadzony w hali rekreacyjno – sportowej przy ul. Kopernika 9. Ten obiekt posiada 9 kortów i jest jedną z najlepszych baz w województwie zachodniopomorskim do gry w badmintona. Walory hali oraz udane finały z poprzednich lat docenił Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie i w tym roku również wyznaczył Zespół Szkół w Lipianach na organizatora tej najważniejszej imprezy rangi wojewódzkiej.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Bartłomiej Królikowski – Burmistrz Lipian, Dorota Chrobrowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach, Marek Polaszczyk – Prezes UKS „Olimpionik” Lipiany oraz Krzysztof Trojanowski – nauczyciel Zespołu Szkół w Lipianach. W trakcie turnieju dołączyli Marcin Kuduk – Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie oraz Piotr Olech – Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach. Wyżej wymienione osoby włączyły się w sprawną organizację finałów – za co im w tym momencie serdecznie dziękujemy.
Miłą niespodziankę sprawiły nam nasze reprezentacje. Zespół chłopców w składzie Szymon Wróblewski VI a, Piotr Trojanowski V b oraz Paweł Baj VIa wywalczyli upragniony medal w drużynie zajmując ostatecznie III miejsce. Dziewczęta Patrycja Szydłowska VIa, Martyna Żarów VIb i Patrycja Ulanowska Va zajęły IV miejsce – tuż za podium, najgorsze dla sportowców. Jest to ogromny sukces, gdyż jest to pierwszy medal zdobyty w tej dyscyplinie w ramach ID (poprzednie dwa medale srebrny i brązowy w latach 2016/2017 i 2017/2018 zdobyli gimnazjaliści w ramach obecnych IMS).
Gratulujemy wszystkim sportowcom i ich trenerom za wspaniałe pojedynki, które stały na wysokim poziomie.
Teraz trzymamy mocno kciuki za naszą starszą reprezentację, która w dniu 14 grudnia 2018 r. rozegra swoje finały w ramach IMS w dalekim Sianowie.