Wysoką frekwencją cieszył się turniej badmintona rozegrany na sali w Zespole Szkół w Lipianach. W sobotę 17 stycznia 2015 r. poprzedzającą ferie zimowe nauczyciele - Krzysztof Trojanowski i Rajmund Sulżyc, zorganizowali I Mistrzostwa w Badmintonie.
Badminton jest grą, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna. Te cechy były niezbędne, aby tego dnia udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem.
Organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody w postaci pucharu dla najlepszego zawodnika, a dla trzech najlepszych - piłki, frotki na rękę firmy Yonex oraz dyplomy.
Turniej rozegrano systemem brazylijskim - do dwóch przegranych meczy. Rozegrano ogółem 20 pojedynków, aby wyłonić najlepszych badmintonistów wśród uczniów lipiańskiej szkoły. Turniej stał na wysokim poziomie, a mecze obfitowały w trudne techniczne zagrania.
Wszystkie te umiejętności uczniowie nabywają podczas zajęć i treningów w badmintona, które od roku szkolnego 2014/2015 są systematycznie prowadzone na zajęciach szkolnych i dostępne dla wszystkich uczniów. 
Turniej rozpoczął się o godz. 10.00 i trwał do godz. 14.00. Po uroczystym otwarciu część badmintonistów została rozstawiona zgodnie z klasyfikacją i rankingiem Szkolnej Ligi Badmintona, reszta zawodników została dolosowana.
Zwycięzcą turnieju został Łukasz Grzebieniek, który po zaciętym i wyrównanym meczu pokonał w tie break'u Filipa Łukowskiego 2 : 1 w setach: 10:11 - 11:7 - 11:9.
III miejsce zajął Natan Orzeł, który również potrzebował dodatkowego seta, aby odnieść zwycięstwo nad Wojtkiem Wereśniakiem 2 : 1 w setach: 11:7 - 8:11 - 11:6.
Poniżej przedstawiamy schemat, na którym rozpisany jest system turnieju oraz podane są wyniki spotkań.