W dniu 17 maja 2019 r. w hali sportowo - rekreacyjnej w Lipianach dokonano podsumowania sezonu badmintonowego 2018/2019 oraz rozegrano IV Mistrzostwa w Badmintonie o Puchar Burmistrza Lipian. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Bartłomiej Królikowski - burmistrz Lipian, Marzena Tańska - wicedyrektor Zespołu Szkół w Lipianach, Marek Polaszczyk - prezes UKS "Olimpionik" Lipiany oraz Krzysztof Trojanowski - nauczyciel/trener.
Na wstępie dokonano podsumowania rozgrywek dla dzieci w Szkolnej Lidze Badmintona (SLB). Ogółem wystąpiło 49 zawodników z rocznika 2006 i młodsi. Sezon 2018/2019 składał się z 4 rund. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
- dziewczęta: I m. Patrycja Ulanowska (kl. 5a), II m. Martyna Żarów (6a), III m. Maja Turek (5c), IV m. Patrycja Szydłowska (6a)
- chłopcy: I m. Piotr Trojanowski (5b), II m. Szymon Wróblewski (6a), III m. Łukasz Czarnecki (5b), IV m. Michał Dzido (5b)
Natomiast w Lipiańskiej Lidze Badmintona wystąpiło 50 zawodników z Lipian i okolic. Grano ogółem 7 rund w grach pojedynczych i podwójnych od października do maja.
W grach singlowych zwyciężyli:
- kobiety: I m. Julia Kuczyńska, II m. Marta Polaszczyk, III m. Natalia Okraszewska, IV m. Dorota Dykiert,
- mężczyźni: I m. Krzysztof Trojanowski, II m. Sylwester Momot, III m. Sławomir Stępień, IV m. Kamil Żarów,
w kategorii debel:
- I m. Krzysztof Trojanowski/Kamil Żarów, II m. Sylwester Momot/Daniel Ptaszyński, III m. Marek Polaszczyk/Sławomir Stępień
w kategorii mixt:
- I m. Marta Polaszczyk/Marek Polaszczyk, II m. Adriana Dzido/Krzysztof Sałagan, III m. Dorota Dykiert/Sylwester Momot
Wszyscy zawodnicy biorący udział otrzymali medale, zwycięzcy dodatkowo nagrody w postaci rakiet, ręczników i kubków z logo klubu. Wśród zawodników LLB rozlosowano dwie rakiety firmy Babolat za wysoką frekwencję na zajęciach - szczęśliwy los trafił na Martę Polaszczyk i Krzysztofa Żarów.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie. Cała klasyfikacja jest dostępna na stronie internetowej www.olimpionik.pl
Po części oficjalnej został rozegrany turniej IV Mistrzostwa w Badmintonie o Puchar Burmistrza Lipian. W kategorii OPEN najlepszy okazał się Kamil Żarów, który po zaciętym meczu (w finale pokonał 2 : 1 Jędrzeja Rękawek) wywalczył w/w puchar. W meczu o III m. Mateusz Sykuła pokonał Sławomira Stępnia również 2 : 1. Duże podziękowania kierujemy dla pań radnych, które wykazały się dużą odwagą i zagrały w turnieju.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową turnieju:
a) kategoria OPEN:
- I m. Kamil Żarów, II m. Jędrzej Rękawek, III m. Mateusz Sykuła, IV m. Sławomir Stępień
b) kategoria 40+
- I m. Zbigniew Michalik, II m. Sylwester Momot, III m. Daniel Ptaszyński, IV m. Marek Polaszczyk.
c) kategoria kobiet
- I m. Amelia Pytel, II m. Marta Polaszczyk, III m. Dorota Dykiert, IV m. Ola Ptaszyńska
d) kategoria MIXT
- I m. Amelia Pytel/Zbigniew Michalik, II m. Dorota Dykiert/Sylwester Momot, III m. Marta Polaszczyk/Marek Polaszczyk, IV m. Ola Ptaszyńska/Daniel Ptaszyński
e) kategoria DEBEL:
- I m. Zbigniew Michalik/Sylwester Momot, II m. Daniel Ptaszyński/Mateusz Sykuła, III m. Kamil Żarów/Krzysztof Żarów, IV m. Marek Polaszczyk/Sławomir Stępień
f) U10 dz.
- I m. Sylwia Rybicka, II m. Amelia Kuzko, III m. Aleksandra Wróblewska, IV m. Ada Pędziwiatr
g) U10 chł.
- I m. Karol Baj, II m. Franciszek Ciepliński, III m. Dominik Sieniuć, IV m. Olaf Fabiański
h) U12 dz.
- I m. Martyna Żarów, II m. Patrycja Ulanowska, III m. Patrycja Szydłowska, IV m. Maja Turek
i) U12 chł.
- I m. Szymon Wróblewski, II m. Piotr Trojanowski, III m. Alan Ziobrowski, IV m. Michał Dzido
j) kat. radni
- I m. Marta Ciszewska, II m. Joanna Górecka, III m. Magdalena Kotlarz, IV m. Elżbieta Kowalska, V m. Marta Hippmann

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w turnieju, za udany sezon, obfitujący w wiele sukcesów sportowych i organizacyjnych. Na zakończenie szczególne podziękowania dla Marka Polaszczyka - prezesa UKS "Olimpionik" Lipiany, dzięki jego zaangażowaniu zrobiliśmy kolejny duży krok do przodu. Brawo badmintoniści.

Protokół z zawodów wraz z fotorelacją (.pdf)