Ogromnym sukcesem zakończył się start naszych zawodników podczas Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Zawody odbyły się w dniu 12 października 2019 r. w Ośnie Lubuskim. Zgromadziły ponad 100 zawodników z najlepszych klubów województwa lubuskiego. Ponieważ turniej miał charakter otwarty, to brały w nim udział również kluby z województwa zachodniopomorskiego. Nasi badmintoniści mierzyli się z zawodnikami z Zielonej Góry, Szczecina, Świebodzina, Sulęcina, Trzcińska, Nowogrodu Bobrzańskiego, Ośna Lubuskiego, Golic oraz Babimostu. Skład naszej reprezentacji to Aleksandra Wróblewska (U10 dz.), Patrycja Ulanowska (U12 dz.), Piotr Trojanowski (U12 chł.), Szymon Wróblewski (U14 chł.), Amelia Pytel (U16 dz.), Aleksandra Ptaszyńska (U16 dz.) oraz Mateusz Sykuła (U16 chł.). To kolejny sukces UKS "Olimpionik" Lipiany, nie tak dawno na kortach w Ośnie Lubuskim sukces odnieśli seniorzy zdobywając 3 medale (2 złote i 1 srebrny).

 

A teraz najważniejsze …

Ola Wróblewska zajęła I miejsce w najmłodszej kat. U10 dz. To wielki sukces Oli, która w finale zmierzyła się z Zosią Nowakowską ze Szczecina wygrywając 2 : 0. Ola wygrała wszystkie swoje mecze, pozostawiając za sobą 14 innych zawodniczek.

 

Klasyfikacja medalowa U10 dziewcząt:

1. Aleksandra Wróblewska – Lipiany
2. Zosia Nowakowska – Szczecin
3. Natlia Banasiak – Sulęcin

badminton060

Rewelacyjnie zagrała również Patrycja Ulanowska, która zajęła ostatecznie II miejsce w kat. U12 dz. Nasza zawodniczka przegrała w finale po zaciętej walce z faworytką turnieju Igą Pachałą (Nowogród Bobrzański). W tej kategorii wystąpiło 16 zawodniczek.

 

Klasyfikacja medalowa U12 dziewcząt:

1. Iga Pachała - Nowogród Bobrzański
2. Patrycja Ulanowska – Lipiany
3. Hanna Sot – Świebodzin

badminton054

W kategorii U12 chłopców wystąpił Piotr Trojanowski, który bardzo dobrze się zaprezentował i zajął ostatecznie miejsca tuż za podium 5 – 8. Piotr wygrał dwa mecze grupowe i z pierwszego miejsca wyszedł do kolejnej fazy pucharowej. Kolejny pojedynek również zakończył się jego zwycięstwem po czym musiał uznać wyższość zawodnika z Sulęcina Fabiana Sudakowskiego. W kategorii wystąpiło 20 zawodników.

 

Klasyfikacja medalowa U12 chłopców:

1.Kacper Zdzyniecki – Nowogród Bobrzański
2.Kacper Ganczar - Nowogród Bobrzański
3.Fabian Sudakowski – Sulęcin
4.Fryderyk Siemiatowski – Świebodzin
5-8 Piotr Trojanowski – Lipiany

W starszej kategorii U14 chł. wystąpił Szymon Wróblewski, który podobnie jak Piotr zajął miejsce tuż za podium 5-8. Szymon trafił na najlepszych zawodników w swojej kategorii Michała Makuchowskiego i Dawida Grzybka, którzy ostatecznie zagrali w finale.

 

Klasyfikacja medalowa U16 chłopców:

1.Michał Makuchowski – Góralice
2.Dawid Grzybek –Zielona Góra
3.Alan Sudakowski – Sulęcin
4.Kajetan Bilski – Szczecin
5-8 Szymon Wróblewski – Lipiany

W najstarszej kategorii U16 dziewcząt także odnosimy sukces zajmując miejsca na podium. Bezpośredni pojedynek pomiędzy dwiema naszymi zawodniczkami zadecydował o kolejności na podium. Lepsza okazała się Amelia, która wygrała z Olą i to ona zajęła II miejsce, Oli przypadło tym razem miejsce III.

 

Klasyfikacja medalowa U16 dziewcząt:

1. Sandra Szczerbin – Golice
2. Amelia Pytel - Lipiany
3. Ola Ptaszyńska – Lipiany

badminton062

W kategorii U 16 chłopców wystąpił Mateusz Sykuła. Mateusz rozegrał 4 spotkania i zakończył swój występ na najgorszym miejscu dla sportowców – czwartym.

 

Klasyfikacja medalowa U16 chłopców:

1. Łukasz Chudziński – Sulęcin
2. Jakub Skarpetko - Nowogród Bobrzański
3. Cezary Morgaś - Nowogród Bobrzański
4. Mateusz Sykuła – Lipiany

badminton066

Podsumowując udział na turnieju naszej skromnej, siedmiosobowej reprezentacji start zakończył się wielkim sukcesem sportowym. Wywalczyliśmy ogółem 4 medale – 1 złoty, 2 – srebrne oraz 1 brązowy, a trzech kolejnych zawodników obiło się o strefę medalową. Jak na tak liczny turniej ponad 100 zawodników oraz rangę wojewódzką jest to rewelacyjny występ.

Podziękowania kierujemy dla firmy AutoPol-Kap Marek Polaszczyk za ufundowanie wpisowego dla każdego dziecka oraz zapewnienie transportu na zawody. Szkoda tylko, że część zawodników ze względów finansowych nie mogła pojechać na te zawody, a trener Krzysztof Trojanowski musiał dokonać aż tak dużej selekcji.

 

badminton071