badminton001

Znakomicie rozpoczął się tegoroczny (piąty) sezon Lipiańskiej Ligi Badmintona. W obecnym sezonie wystartowała rekordowa liczba zawodników – 11 kobiet, 25 mężczyzn, 8 par mixta oraz 6 par deblowych. Lipiańska hala pęka w szwach od grających w badmintona – ogółem wymachuje rakietką niczym Wołodyjowski szablą aż 46 osób. Trzy razy w tygodniu po 2h w zajęciach biorą udział przede wszystkim osoby z Lipian, ale również z Gorzowa, Bań, Barlinka, Pyrzyc, Sitna, Krzemlina, Krasnego oraz Derczewa. W dniu 21 października na zajęciach zostało rozegranych aż 25 spotkań w grach singlowych kobiet, mężczyzn oraz grach podwójnych (debel i mixt). Na zajęciach uczestniczyła rekordowa liczba osób – 32 (rekord pobity z dnia 07.10 – 30 zawodników).

Po poprzednim sezonie dokonaliśmy ewaluacji, co spowodowało powstanie od obecnego sezonu oddzielnej ligi dla kobiet oraz wydłużenie gier do dwóch wygranych setów do 21 punktów (w grach singlowych mężczyzn, grach deblowych i mixtach).

Wszystkim życzymy w tym sezonie przede wszystkim dobrej zabawy oraz przyjemnego spędzania czasu na hali - oczywiście na sportowo.