Dnia 30 listopada 2019 r. w Świebodzinie odbyła się II runda Lubuskiej Ligi Badmintona. W zawodach wystartowało ponad 90 uczestników reprezentowanych przez zawodników z woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego (m.in. Zielona Góra, Szczecin, Świebodzin, Sulęcin, Nowogród Bobrzański, Golice, Łęgi, Lipiany). Tym razem trener Krzysztof Trojanowski desygnował aż 11 zawodników: Ola Wróblewska, Sara Górska, Patrycja Ulanowska, Maja Turek, Amelia Kuzko, Piotr Trojanowski, Patrycja Szydłowska, Martyna Żarów, Michał Sobolewski, Amelia Pytel i Ola Ptaszyńska.
Do Świebodzina wybieraliśmy się z nadzieją, że uda nam się utrzymać bardzo dobry wynik z I rundy - Ośna Lubuskiego. Plan został zrealizowany w stu procentach. Ogółem wywalczyliśmy 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy) oraz dwie pozycje tuż za podium. Te wyniki pozwoliły umocnić się naszym zawodnikom na wysokich miejscach w ogólnej klasyfikacji.
Rewelacyjnie ponownie zagrała Ola Wróblewska w kat. U-10 dziewcząt, która w finale pokonała Zosię Nowakowską (Szczecin) 2 : 0. Ola tym samym stała się jedną z głównych faworytek do zdobycia mistrzowskiego tytułu. 
U-10 dziewcząt:
1. Aleksandra Wróblewska – Lipiany
2. Zosia Nowakowska – Szczecin
3. Natlia Banasiak – Sulęcin
4. Maja Walczak – Golice
W tej kategorii również zagrała Sara Górska. Dla Sary był to debiut i występ należy zaliczyć do bardzo udanych. Sara toczyła bardzo wyrównane pojedynki, lecz ostatecznie brakowało szczęścia, no i doświadczenia. 
W następnej kategorii U-12 dziewcząt Patrycja Ulanowska po pięknej grze zdobywa srebrny medal. Patrycja udowodniła tym samym, że należy do czołówki zawodniczek w tej kategorii. Bardzo udane zawody zanotowały Amelia Kuzko i Maja Turek, którym zabrakło jednej wygranej aby powalczyć w strefie medalowej. Warto podkreślić fakt, iż w najlepszej ósemce mamy aż 3 nasze zawodniczki.
U-12 dziewcząt :
1. Iga Pachała - Nowogród Bobrzański
2. Patrycja Ulanowska – Lipiany
3. Hanna Sot – Świebodzin
4. Lena Pawlak –Golice
5-8 Amelia Kuzko –Lipiany
5-8 Maja Turek –Lipiany
W kat. U-12 chłopców mieliśmy tym razem jednego reprezentanta - Piotra Trojanowskiego. Piotr poprawił swój wynik z I rundy i zajął ostatecznie 4. miejsce. 
U-12 chłopców:
1. Kacper Zdzyniecki – Nowogród Bobrzański
2. Kacper Ganczar - Nowogród Bobrzański
3. Fryderyk Siemiatowski – Świebodzin
4. Piotr Trojanowski – Lipiany
W kat. U-14 dziewcząt wystąpiły Martyna Żarów i Patrycja Szydłowska. Nasze zawodniczki zajęły 7-8 miejsce i wróciły bogatsze o kolejne doświadczenia. Obie już niedługo zagrają w drużynie w finale szkół woj. zachodniopomorskiego w Sianowie. Podobnie udanie zagrał Michał Sobolewski, który jest objawieniem tego sezonu w kat. U-14 chł.
W najstarszej kat. U-16 dz. zdobywamy medal brązowy. Tym razem to dwie nasze zawodniczki stoczyły wyrównany pojedynek o III miejsce, które zajęła Amelia Pytel. 4. pozycja przypadła Oli Ptaszyńskiej.
U-16 dziewcząt:
1. Maryna Hałajda –Łęgi
2. Sandra Szczerbin – Golice
3. Amelia Pytel -Lipiany
4. Ola Ptaszyńska –Lipiany
Gratulujemy udanego występu naszym olimpionikom. Serce rośnie jak się patrzy na występy naszych sportowców. Kolejny występ naszych zawodników bedzie miał miejsce w dalekim Sianowie. Tam czeka nas niezwykle trudny turniej w którym będziemy bronili medalu brązowego Finału Woj. w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej z sezonu 2018/2019. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym wyjazd mógł dojść do skutku.