xvi midzynarodowy turniej badmintona 42 20161123 187326494019 listopada 2016 r. w Trzcińsku-Zdroju odbył się 16. Międzynarodowy Turniej Badmintona. Na starcie stanęło 112 zawodników i zawodniczek z 6 klubów: ZS Lipiany, UKS Bełczna, BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn Koźle, Blau-Weiss Schwedt, Kometa Sianów oraz LUKS Krokus Góralice.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Pan, Zbigniew Kitlas, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Pan Rafał Scisłowski, Przewodniczący Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Pan Jan Kozak oraz Prezes LUKS Krokus Góralice Pani Agnieszka Makuchowska.

Reprezentacja naszej szkoły składała się z 14 zawodników: Natalia Okraszewska IIB, Julia Kuczyńska IB, Mateusz Czarnecki IB, Jan Kołodziej IB, Oliwier Sawa IB, Jędrzej Rękawek IB, Mateusz Sykuła 6a, Denis Kotlarz 6c, Jakub Orman 5b, Nadia Kowalska 5a, Marta Gwiazda 5a, Paweł Baj 4a, Antoni Tomczak 4b oraz Piotr Trojanowski 3b - wszyscy zawodnicy trenują w Akademii Badmintona, którą prowadzi nauczyciel Krzysztof Trojanowski.

Duża liczba zawodników sprawiła, że turniej przekształcił się w istny maraton spotkań. Pierwsze gry rozpoczęto o godz. 9.00, a mecze finałowe zakończyły się po godzinie 20.00. Zawody odbywały się w trzech kategoriach: do lat 9, 10-11 i 12-13, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Z takimi tuzami grać to rarytas. Wymienione wcześniej zespoły posiadają medalistów Mistrzostw Polski w badmintonie, szkoląc na najwyższym poziomie dzieci i młodzież w kraju. Duże brawa należą się dla naszej całej reprezentacji za podjęcie walki. Najbliżej pozycji medalowej, tuż za podium (na najgorszym miejscu dla sportowca), znalazła się Natalia Okraszewska i Oliwier Sawa ostatecznie zajmując IV miejsce w najstarszej kategorii.
Natalia w meczu o brązowy medal uległa zawodniczce Seidel Thao Vy z Blau-Weiss Schwedt (Niemcy) w stosunku 1 : 2. Natomiast Oliwier Sawa przegrał w walce o III miejsce w stosunku 0 : 2 z zawodnikiem Blau-Weiss Schwedt (Niemcy) Marco Braun.

 

Ostateczne wyniki naszych zawodników:
kat. 12 - 13 lat (dziewcząt)
IV m. Natalia Okraszewska
VII m. Julia Kuczyńska
kat. 12 - 13 lat (chłopcy)
IV m. Oliwier Sawa
V - VI m. Jędrzej Rękawek i Mateusz Czarnecki
VII m. Jan Kołodziej
IX m. Mateusz Sykuła
kat. 10 - 11 lat (dziewcząt)
XVII - XXIV Nadia Kowalska i Marta Gwiazda
kat. 10 - 11 lat (chłopcy)
IX m. Paweł Baj
XVII - XXIV Denis Kotlarz, Jakub Orman i Antoni Tomczak
kat. do lat 9 (chłopcy)
VII m. Piotr Trojanowski

Pochwała należy się naszym debiutantom, którzy wykazali się ogromną odwagą. Po raz pierwszy na zawodach takiej rangi zagrali: Antoni Tomczak, Nadia Kowalska, Marta Gwiazda oraz Meteusz Sykuła.

Wszyscy zawodnicy otrzymali drobny upominek, dodatkowo Oliwier Sawa otrzymał prezent rozlosowany przed turniejem, który ufundowali sponsorzy. Organizatorzy stanęli na najwyższym poziomie organizacyjnym, za co im serdecznie dziękujemy.

Krzysztof Trojanowski