ims 2014 2015 16 20161010 1868638491Dnia 16 maja 2015 r. w hali ZS w Kozielicach zostały rozegrane mistrzostwa powiatu pyrzyckiego szkół podstawowych w badmintonie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów, których organizatorem była szkoła z Kozielic jak i Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, przystąpiło 6 szkół w kategorii dziewcząt oraz 5 szkół w kategorii chłopców. Zespół składał się z czterech zawodników (dwie dziewczęta i dwóch chłopców). Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Okraszewska (kl. VIb), Amelia Pytel (Vb), Filip Łukowski (VIa) oraz Jędrzej Rękawek (Vb), poza konkurencją wystąpił Mateusz Czarnecki (Vb).

Mecze odbywały się na profesjonalnie przygotowanych czterech kortach do badmintona. Tutaj można pozazdrościć warunków, do uprawiania tej pięknej dyscypliny, jakimi dysponuje Zespół Szkół w Kozielicach. Nasz zespół przygotowywał się głównie na sali w Zespole Szkół w Lipianach dysponując jednym kortem.

W eliminacjach rozegrano ogółem 55 meczy, które wyłoniły ósemkę półfinalistów. Nasza szkoła bardzo dobrze się zaprezentowała i wszyscy uczniowie przeszli pomyślnie eliminacje. Los w półfinale skojarzył naszych zawodników w pary: Natalia Okraszewska - Amelia Pytel i Filip Łukowski - Jędrzej Rękawek. W dwóch innych półfinałach zagrały pary z Kozielic: Wiktor Gronkowski - Łukasz Sznajdrowicz oraz Agata Pawicka i Eryka Wizjan.

W finale dziewcząt Natalia Okraszewska przez większość meczu prowadziła, niestety w końcówce zabrakło sił i uległa zawodniczce z Kozielic. O III miejsce zdecydowanie lepsza okazała się Amelia Pytel, która pokonała Agatę Pawicką.

W finale chłopców Filip Łukowski zagrał jak profesor, kontrolując cały mecz pokonał zawodnika z Kozielic Wiktora Gronkowskiego. W meczu o III miejsce z bardzo dobrej strony pokazał się młodziutki Jędrzej Rękawek, który pokonał Łukasza Sznajdrowicza z Kozielic i tym samym wywalczył brązową statuetkę.

Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce: ZS w Lipianach
II miejsce: ZS Kozielice
III miejsce: SP Kłodzino
IV miejsce: SP Okunica
V - VI miejsce: SP z OI Pyrzyce
V - VI miejsce: SP Mielęcin

 

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta Chłopcy
I Eryka Wizjan - ZS Kozielice I Filip Łukowski - ZS Lipiany
II Natalia Okraszewska - ZS Lipiany II Wiktor Gronkowski - ZS Kozielice
III Amelia Pytel - ZS Lipiany III Jędrzej Rękawek - ZS Lipiany
IV Agata Pawicka - ZS Kozielice IV Łukasz Sznajdrowicz - ZS Kozielice
V Julia Kowalczyk - SP Kłodzino V Adrian Orlikowski - SP Okunica
Martyna Chojnacka - SP Mielęcin Zbigniew Sędłak - SP z OI Pyrzyce
VII Ola Dąbkowska - SP Mielęcin VII Michał Kwiatkowski - SP Kłodzino
Malwina Maćkowiak - SP z OI Pyrzyce Kcper Sobstyl - SP Kłodzino
IX Jaguś Martyna - SP Okunica
Wiktoria Kula - SP Kłodzino
XI Muskała Beata - SP Okunica